Φιλική νίκη για Βέροια

Η Βέροια πήρε τη φιλική νίκη κόντρα στον Ολυμπιακό Βόλου στη Μαγνησία με 1-0, χάρη σε ένα τέρμα που πέτυχε ο Πέδρο Άρτσε.

Ένα γκολ του Πέδρο Άρτσε ήταν αρκετό για τη Βέροια ώστε να πάρει τη φιλική νίκη κόντρα στον Ολυμπιακό Βόλου στη Μαγνησία. Ο Μεξικανός άσος των «κυανέρυθρων» σκόραρε στο 6ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ, με το τέρμα αυτό να κρίνει εν τέλει το ματς.

Καλύτερη στιγμή στο παιχνίδι -πέραν του γκολ- για τον Ολυμπιακό Βόλου στο 82ο λεπτό όταν το σουτ του Ευθυμιάδη σταμάτησε στο δοκάρι.

ΒΕΡΟΙΑ: Καντιμοίρης, Μαλόν(46΄Βασιλαντωνόπουλος), Ασίγκμπα, Καλί(46΄Μαραγκός), Σισοκό(46΄Μελίσσης), Λινάρδος, Μπαλάφας, Χαροντάκης(46΄Σαρπόνγκ), Σισίνιο(60΄Μαυριάς), Άρτσε(46΄Μίλιεβιτς), Βίτι(46΄Κωνσταντινίδης).