Φινάλε με τριάρα από τη Μπενφίκα, οι Νέοι της ΑΕΚ

Με ήττα 3-0 από την αντίστοιχη της Μπενφίκα έκλεισε η ομάδα Νέων της ΑΕΚ, τις υποχρεώσεις στο UEFA Youth League. Χωρίς πόντο τερμάτισε η Ένωση και με παθητικό 2-26.

Με μια ακόμα ήττα, την 6η σε ισάριθμες αναμετρήσεις έκλεισε την συμμετοχή της στον 5ον όμιλο του UEFA Youth League, η ομάδα Νέων της ΑΕΚ. Η Ένωση δέχτηκε νωρίς το πρώτο γκολ, έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές στο 31’ και στο φινάλε του αγώνα, δέχτηκε ακόμα δύο, για να κλείσει το γκρουπ με διαφορά τερμάτων 2-26 και δίχως βαθμό.

Στο 15ο λεπτό ο Νούνο Σάντος έκανε το 1-0, ενώ στο 31ο λεπτό ο Μπούσης αποβλήθηκε εξαιτίας ενός σκληρού μαρκαρίσματος στον Ραμος. Ο Νούνο Σάντος στο 80’ έκανε το 2-0, ενώ το σκορ έκλεισε ο Ντάντας με πέναλτι στο 94ο λεπτό.

ΑΕΚ: Γκίνης, Σταμούλης (88' Λαζαρίδης), Τσιβελεκίδης , Καραβίδας (88'Αρβανίτης), Μπούσης, Τάμπας, Μπογκντάνι, Σαρδέλης (36' Ποζατζίδης) Μαχαίρας (88' Κοπιτσής), Χριστόπουλος, Πατρινός (74' Οικονομίκος)

Επιμέλεια:Κώστας Μιαούλης