Ισπανία

Φοβερό θρίλερ στο Βαλένθια-Σοσιεδάδ και 1-1 στο… 101’!

Ένας μικρός χαμός έγινε στο Βαλένθια-Σοσιεδάδ! Αφού οι «νυχτερίδες» έχασαν πέναλτι στο 95’ για να καθαρίσουν το ματς, οι Βάσκοι ισοφάρισαν με αυτόν τον τρόπο στο… 11ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ποδοσφαιρικό θρίλερ με σπάνια εναλλαγή συναισθημάτων και κατάληξη εκτυλίχθηκε στο «Μεστάγια»!

Σε ένα ροκ παιχνίδι που χρειάστηκε να φτάσει στο… 11ο λεπτό των καθυστερήσεων, η Σοσιεδάδ «έκλεψε» ανέλπιστο πόντο από τη Βαλένθια (1-1).

Έχοντας προηγηθεί από το 58’ με τον Γκαμεϊρό, οι «νυχτερίδες» είχαν την ευκαιρία στο 95’ να σφραγίσουν οριστικά την πρώτη τους νίκη στην Primera Division.

Ο ίδιος παίκτης ωστόσο αστόχησε σε πέναλτι (στέλνοντας την μπάλα ψηλά άουτ) και η τιμωρία από τον περιβόητο νόμο του ποδοσφαίρου ήταν κάτι παραπάνω από οδυνηρή.

Διότι στο 98’ ο Κοκλέν έκανε χέρι, ο διαιτητής έδειξε την παράβαση (αποβάλλοντας παράλληλα και τον αμυντικό των γηπεδούχων) και ο Ογιαρθάμπαλ έγραψε με ατσάλινη ψυχραιμία από τη βούλα το τελικό σκορ.