Ισπανία

«Φρένο» από Μπάκα στην Ατλέτικο

Ακόμη μία «γκέλα» στο φετινό πρωτάθλημα για την Ατλέτικο Μαδρίτης, που έμεινε στο 1-1 με την Βιγιαρεάλ!

Κάτι… τρέχει στην Ατλέτικο!

Οι Μαδριλένοι έκαναν ακόμη μία «γκέλα», μένοντας στο 1-1 εντός έδρας με την Βιγιαρεάλ και έχουν ως απολογισμό στο φετινό πρωτάθλημα πέντε νίκες και πέντε ισοπαλίες.

Η Ατλέτικο ήταν καλύτερη, ωστόσο όπως και στα περισσότερα παιχνίδια της δυσκολευόταν να φτιάξει αρκετές φάσεις και να απειλήσει την αντίπαλη εστία. Κατάφεραν τελικά να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα στο 61ο λεπτό με τον Βιέτο και έδειχναν πως εύκολα ή δύσκολα θα κρατούσαν το σκορ!

Παρόλα αυτά, δεν συνέβη κάτι τέτοιο. Ο Μπάκα δέκα λεπτά πριν το φινάλε σκόραρε, ισοφάρισε σε 1-1 και… τέζαρε την Ατλέτικο που συνεχίζει τις απώλειες στο φετινό πρωτάθλημα.