Γαλλία

«Φρένο» στην Μαρσέιγ από την Μονακό!

Σταμάτησε την ξέφρενη πορεία της Μαρσέιγ η Μονακό. Η ομάδα του Λεονάρντο Ζαρντίμ δεν επέτρεψε στους φορμαρισμένους Μασσαλούς να φτάσουν στην 5η διαδοχική νίκη τους, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 2-2

«Στάση» για την Μαρσέιγ!

Μετά από τέσσερις διαδοχικές νίκες, οι Μασσαλοί δεν κατάφεραν να πάρουν το τρίποντο κόντρα στην Μονακό, μένοντας στο 2-2. Από την άλλη μεριά δε, η ομάδα του Λεονάρντο Ζαρντίμ παρέμεινε αήττητη για 8η σερί αγωνιστική.

Φανταστικό το ματς σε όλη τη διάρκειά του, από την αρχή μέχρι το τέλος! Η Μονακό… πάγωσε το «Βελοντρόμ» μόλις στο 4ο λεπτό καθώς ο Κεϊτά Μπαλντέ άνοιξε το σκορ, ωστόσο η απάντηση της Μαρσέιγ ήταν άμεση καθώς ο Ραμί έφερε το ματς στα ίσα. Ο ρυθμός ήταν τρομερός, τα δυνατά μαρκαρίσματα δεν έλειπαν ούτε και οι χαμένες ευκαιρίες μπροστά στις δύο εστίες.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε το ίδιο εντυπωσιακά με το πρώτο. Ο Ζερμέν στο 47’ έδωσε προβάδισμα στη Μαρσέιγ, κάνοντας την ανατροπή αλλά τέσσερα λεπτά μετά ο Φαμπίνιο έγραψε το 2-2. Ένα σκορ το οποίο δεν έμελλε να αλλάξει μέχρι το φινάλε παρά τις ευκαιρίες των δύο ομάδων και κυρίως των γηπεδούχων.

Ο Μήτρογλου μπήκε αλλαγή στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων, αντικαθιστώντας τον Ζερμέν.