Σκωτία

Γκέλα για Ρέιντζερς, εφτάψυχη η Σέλτικ!

Τι κι αν ισοφαρίστηκε στο 90’; Η Σέλτικ κατάφερε στις καθυστερήσεις να πετύχει το γκολ της νίκης κόντρα στη Χάμιλτον (2-1) και εκμεταλλεύθηκε την γκέλα της Ρέιντζερς στην έδρα της Αμπερντίν (2-2).

Ψυχή πρωταθλήτριας η Σέλτικ!

Η ομάδα του Νιλ Λένον ισοφαρίστηκε στο 90’ από τη Χάμιλτον με το γκολ του Μάριου Όγκμποε που έχει περάσει και από την Ελλάδα, αλλά κατάφερε στις καθυστερήσεις να πετύχει το γκολ της νίκης στο 92’ με τον Μπράουν, που διαμόρφωσε το τελικό 2-1. Το σκορ είχε ανοίξει ο Κρίστι για τους γηπεδούχους στο 13’.

Οι Κέλτες μάλιστα ήταν τυχεροί, καθώς την ίδια ώρα η Ρέιντζερς «κόλλησε» στην έδρα της Αμπερντίν, με το τελικό 2-2. Μέχρι το 30’ η ομάδα του Τζέραρντ είχε πάρει προβάδισμα δύο τερμάτων με τα γκολ των Άρφιλντ (18’) και Τζοκ (30’), ωστόσο στο 39’ ο Γκάλαχερ (39’) και ο Κόνσινταϊν (48’) διαμόρφωσαν το τελικό 2-2.