Γενικά

Γκολ και κούπα για τον Πέκχαρτ στο Ισραήλ! (video)

Διπλή χαρά για τον Τόμας Πέκχαρτ! Ο πρώην φορ της ΑΕΚ σημείωσε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της Μπερ Σεβά και τη βοήθησε να νικήσει 4-2 την Μπνέι Γεχούντα, για την κατάκτηση του Σούπερ Καπ Ισραήλ!

Την πρώτη του κούπα στο Ισραήλ πανηγύρισε ο Τόμας Πέκχαρτ!

Η Μπερ Σεβά κατέκτησε το Σούπερ Καπ, νικώντας 4-2 την Μπνέι Γεχούντα, με τον πρώην επιθετικό της ΑΕΚ να πετυχαίνει το πρώτο του γκολ με τη νέα του ομάδα.

Οι πρωταθλητές Ισραήλ ξεκίνησαν καλύτερα την αναμέτρηση, παίρνοντας το προβάδισμα στο 20ο λεπτό και διατηρώντας το μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στο 53’ η Μπνέι Γεχούντα ισοφάρισε με πέναλτι, με τον Τσέχο επιθετικό να κάνει το 2-1 για την Μπερ Σεβά, τέσσερα λεπτά αργότερα. Η ομάδα του Τελ Αβίβ απάντησε εκ νέου στο 67’ (2-2), αλλά μέσα σε ένα πεντάλεπτο (74’ και 79’) οι πρωταθλητές «καθάρισαν» το παιχνίδι και έτσι κατέκτησαν το δεύτερο σερί τους Σούπερ Καπ με το τελικό 4-2.