Oλλανδία

Γλίτωσε το στραπάτσο στο 96’ η Φέγενορντ!

Στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων σφράγισε τον βαθμό η Φέγενορντ, που προηγήθηκε αλλά χρειάστηκε να ισοφαρίσει σε 3-3 την Έμεν στην έβδομη αγωνιστική του ολλανδικού πρωταθλήματος.

Με σουτ κεραυνό του Τουνστρα, η Φέγενορντ ισοφάρισε σε 3-3 την Έμεν στην έβδομη αγωνιστική της Eredivisie.

Η ομάδα του Ρότερνταμ προηγήθηκε με 2-0 μέχρι το 12’ και… επαναπαύτηκε, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν μέχρι το 32’ και να παίρνουν το προβάδισμα με γκολ του Σλάγκφιρ στο 59’.

Τα δεδομένα άλλαξαν στο 76’ όταν ο Χέιλεν αποβλήθηκε για μαρκάρισμα, με την Φέγενορντ να εκμεταλλεύεται το αριθμητικό πλεονέκτημα με δυνατό σουτ του Τούρνστρα από το ημικύκλιο της περιοχής.