Γαλλία

Η Νις «βύθισε» την Λιλ!

Δεν μπορεί να ξεφύγει από τη ζώνη του υποβιβασμού η Λιλ του Μαρσέλο Μπιέλσα, η οποία γνώρισε την πέμπτη διαδοχική ήττα της αυτή τη φορά στην έδρα της Νις (2-1).

«Βύθισε» την Λιλ η Νις!

Η ομάδα της Νίκαιας επικράτησε 2-1 και έπιασε πεντάδα, με αυτή του Μαρσέλο Μπιέλσα να παραμένει στη ζώνη του υποβιβασμού και την προτελευταία θέση!

Μόλις στο 5ο λεπτό ο Μπαλοτέλι έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Σιπριέν, με το 1-0 να παραμένει μέχρι το ημίχρονο. Η απάντηση των φιλοξενούμενων ήρθε πέντε λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους, με τον Αραούχο να φέρνει το ματς στα ίσα με κοντινό πλασέ. Το ματς είχε γίνει… ροντέο, η μπάλα πήγαινε πάνω-κάτω και οι φάσεις έρχονταν η μία μετά την άλλη με τον Σιπριέν να γράφει στο 80ο λεπτό το 2-1 υπέρ της Νις που έμεινε μέχρι το τέλος.