Η… παρ' ολίγον γκολάρα του Μενέντεθ και το άνετο πλασέ του Γκαρσία για το 2-0 του Άρη! (video)

Με τη… δεύτερη διπλασίασε τα τέρματά του απέναντι στον Λεβαδειακό ο Άρης. Έπειτα από φοβερή εκτέλεση φάουλ του Μενέντεθ που απέκρουσε ο Επασί και σταμάτησε στο δοκάρι, ήρθε ο Γκαρσία για το άνετο 2-0.

Το δεύτερο γκολ που κατά πάσα πιθανότητα καθαρίζει τη νίκη στο παιχνίδι με τον Λεβαδειακό βρήκε ο Άρης.

Λίγα λεπτά μετά την ανάπαυλα του ημιχρόνου (57’) ο Μενέντεθ εκτέλεσε υπέροχα ένα φάουλ εκτός περιοχής, με τον Επασί να βρίσκει την μπάλα όσο χρειαζόταν για να τη στείλει στο δοκάρι.

Δυστυχώς όμως για τον ίδιο και ευτυχώς για τους «κιτρινούς», είχε ακολουθήσει τη φάση ο Ματέο Γκαρσία, ο οποίος με ένα άνετο πλασέ στην κενή εστία έκανε το 2-0.