Ισπανία

Η Θέλτα θέλει Ευρώπη και το αποδεικνύει...

Μεγάλη σημασίας νίκη 2-1 επί της Λας Πάλμας.

Να παραμείνει κοντά σε μια θέση που οδηγεί στην Ευρώπη κατάφερε η Θέλτα μετά και την ολοκλήρωση της 27ης αγωνιστικής της Πριμέρα Ντιβισιόν.

Απέναντι στην Λας Πάλμας βρέθηκε πίσω στο σκορ αλλά κατάφερε να τα φέρει όλα... τούμπα και να πάρει τη νίκη 2-1 με το νικητήριο τέρμα να το πετυχαίνει στο 89ο λεπτό.

Σκόρερ ήταν ο Ερνάντες ο οποίος έδωσε τους σημαντικότατους τρεις βαθμούς στην ομάδα του η οποία έβλεπε την γκέλα στο γήπεδο της να μοιάζει αναπόφευκτη.

Στο 53ο λεπτό οι νησιώτες είχαν προηγηθεί με τον Εσπόσιτο αλλά εννιά λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι είχαν ισοφαρίσει σε 1-1 με τον Χόνι.