Ήττα από την Ισπανία για την Εθνική u17

Με ήττα ξεκίνησε η Εθνική ποδοσφαίρου U17 τις υποχρεώσεις της στη Elite Round.

Δεν μπόρεσε να ξεκινήσει με νίκη της υποχρεώσεις της στο Elite Round του Euro u17 η Εθνική μας ομάδα. Γνώρισε την ήττα 2-0 από την Ισπανία με τέρματα που δέχθηκε μόνο στο δεύτερο 45λεπτο.

Οι παίκτες του Στέφανου Αϊβαλιότη άντεξαν την πίεση που δέχθηκαν από του Ισπανούς στο πρώτο μέρος του αγώνα αλλά στο 66ο λεπτό όλα τελείωσαν. Στο σημείο αυτό ο Βαλέρα άνοιξε το σκορ για τους Ίβηρες οι οποίοι στο 72ο λεπτό έκαναν το 2-0 με τον Γκρίγιο που ήταν και το τελικό σκορ.

Οι συνθέσεις:

Ισπανία : Μάρκες, Καρμπάγιο, Καρίγιο, Βεγκάρα, Σάντος (63' Καρένιο), Εσκομπάρ (71' Σουμπιέλα), Βαλέρα (71' Μορένο), Κουρούμα (63' Μόρο), Μενάργκες, Γκρίγιο, Ναβάρο (83' Ιμάζ)

Ελλάδα : Τζολάκης, Παναγιώτου, Σιατούνης, Καραμπέρης, Τζόλης (64' Κωτόπουλος), Σουρλής (86' Λαζαρίδης), Αρσενίδης (65' Κακούτης), Αβεντισιαν, Παυλίδης, Μανισόγλου (77' Τσαβός), Λιάτσος (77' Μπελεβόνης)