Σκωτία

Και η Ρέιντζερς το… βιολί της!

Το αήττητο σερί της συνεχίζει η Ρέιντζερς και για την 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος Σκωτίας, επικράτησε της Χιμπέρνιαν με 3-0.

«Διέλυσε» την Χιμπέρνιαν η Ρέιντζερς με 3-0 στο «Easter Road Stadium» για την 19η αγωνιστική της Premiership.

Η ομάδα του Στίβεν Τζέραρντ συνέχισε το αήττητό της εδώ και 15 σερί παιχνίδια στο πρωτάθλημα Σκωτίας και είναι ασταμάτητη, φιγουράροντας στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα και στο -2 από την πρωτοπόρο Σέλτικ.

Μόλις στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης ο Κεντ άνοιξε το σκορ και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Αρίμπο διπλασίασε τα τέρματα για τους φιλοξενούμενους. Με τον ίδιο ρυθμό συνέχισαν και στο δεύτερο μέρος, με τον Ντεφόε να διαμορφώνει το τελικό 3-0 στο 53ο λεπτό του παιχνιδιού.

Μάλιστα, στο 60΄ο Πόρτεους δέχτηκε κόκκινη κάρτα, αφήνοντας την Χιμπέρνιαν με 10 παίκτες. Μέχρι το τελευταίο σφύριγμα δεν άλλαξε κάτι, με την γηπεδούχο να φεύγει με κατεβασμένο το... κεφάλι από το ίδιο της το σπίτι.

Επιμέλεια: Αναστασία Βοσνάκη