Europa League

«Καταιγίδα» Άρσεναλ, 4-1 στο 35' - Μυθική γκολάρα από τον Ράμσεϊ (video)

Φοβερά πράγματα στο Λονδίνο! Με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Λακαζέτ (23'), που «χτύπησε» και στο 35', αλλά και τρομερό… εναέριο «τακουνάκι» από τον Ράμσεϊ (28'), η Άρσεναλ «τιμωρεί» την ΤΣΣΚΑ, 4-1!

Πολύ ακριβά… πληρώνει η ΤΣΣΚΑ Μόσχας το γεγονός ότι ισοφάρισε την Άρσεναλ μόλις έξι λεπτά μετά το γκολ του Ράμσεϊ (9') για το 1-0!

Στο 23', ο Λακαζέτ έδωσε και πάλι, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, το προβάδισμα στους «κανονιέρηδες», που από εκεί και πέρα ήταν πραγματική… καταιγίδα!

Πέντε λεπτά αργότερα, ο Ράμσεϊ, με ένα εναέριο «τακουνάκι»… σκέτη αλητεία, έκανε το 3-1, για να «χτυπήσει» δεύτερη φορά και ο Λακαζέτ, στο 35', «γράφοντας» το 4-1!