«Καθάρισε» τον Πανιώνιο ο Παναιτωλικός

Με γκολ στο πρώτο δεκάλεπτο, ο Παναιτωλικός νίκησε τον Πανιώνιο 1-0 στο Αγρίνιο σε φιλικό ματς προετοιμασίας, ενόψει της έναρξης της Super Ligue 1 σε περίπου δύο εβδομάδες.

Με κεφαλιά μέσα από την περιοχή του μόλις πριν λίγες ώρες επαγγελματία, Καββαδία, στο 8’, ο Παναιτωλικός νίκησε τον Πανιώνιο 1-0 στο Αγρίνιο σε φιλικό ματς προετοιμασίας σε ένα παιχνίδι που βοήθησε τους δύο τεχνικούς να βγάλουν χρήσιμα συμπεράσματα.

Πριν το γκολ, οι Αγρινιώτες είχαν δοκάρι με τον Ντάλσιο.

Παναιτωλικός: Κνετ, Λουσέρο, Μπακαδήμας, Τσιγγάρας, Λιάβας, Μπάλμπι, Φυτόπουλος, Ντάλσιο, Ντίας, Ρομάν, Καββαδίας

Πανιώνιος: Μαλέρμπ, Κούρντι, Ντομίνγκες, Ευαγγέλου, Σαραμαντάς, Κόρμπος, Μαξίμοβιτς, Τσιλούλης, Σίντι Αλι, Γρίβας, Καμαρά

Για τους γηπεδούχους στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν οι: Ντουάρτε, Μπαΐροβιτς, Ταχάρ, Σανιά, Μιμίτο, Κνετ, Γιουβάνοβιτς, Μπελεβώνης, Θεοδωρόπουλος, Κωνσταντόπουλος, Σκόνδρας

Για τους φιλοξενούμενους μετά την ανάπαυλα αγωνίστηκαν και οι Οικονομίδης, Μιλόγεβιτς, Μπαξεβάνος, Σταυρόπουλος, Νίκας