Oλλανδία

Κι άλλη σφαλιάρα για Φέγενορντ! (video)

Δεν έχει τέλος η κατηφόρα της Φέγενορντ που γνώρισε την έβδομη σερί ήττα της, αυτή τη φορά από την Τσβόλε με 3-1 στην 23η αγωνιστική της Eredivisie.

Οι οπαδοί της έχουν απογοητευτεί και οι παίκτες δεν δείχνουν ικανοί να σηκώσουν κεφάλι.

Η Φέγενορντ συνεχίζει να επιμηκύνει το μεγαλύτερο σερί ηττών στην ιστορία της στο πρωτάθλημα, γνωρίζοντας το έβδομο αρνητικό αποτέλεσμα, αυτή τη φορά από την Τσβόλε με σκορ 3-1.

Μοναδική θετική παρένθεση για την ομάδα του Κάουτ είναι η πρόκριση που πήρε για τα ημιτελικά του Κυπέλλου, αφού στο πρωτάθλημα όλα πάνε απ’ το κακό στο χειρότερο.

Τα όνειρα για τίτλο, που υπήρχαν στη δύση του 2015 έχουν πάει περίπατο, καθώς μέσα στο 2016 μετρούν μόνο ήττες, πλην του ματς των προημιτελικών του Κυπέλλου, με αποτέλεσμα να κινδυνεύουν να βρεθούν ακόμα και εκτός Ευρώπης.

Στο σημερινό ματς η Τσβόλε ήταν κυρίαρχος σε ένα δυνατό παιχνίδι. Ο Βελντβάικ ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής, αφού της έδωσε δύο φορές τα ηνία. Στο 15’ άνοιξε το σκορ, ενώ την έβαλε ξανά μπροστά στο σκορ στο 50, μετά την ισοφάριση του φαν Μπικ στο 41’. Ο Εϊζίμπουε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το αποτέλεσμα.