Σκωτία

Κι άλλη σφαλιάρα για Ρέιντζερς!

Για τέταρτο σερί ματς η Ρέιντζερς δεν κατάφερε να ισιώσει, σε αντίθεση με την Αμπερντίν που επιβλήθηκε 2-1, με γκολ στο 90’ και άρχισε να δείχνει τον καλά της εαυτό, στην 7η αγωνιστική της Premiership

Η Αμπερντίν αγρίεψε και την... πλήρωσε η Ρέιντζερς, που ηττήθηκε 2-1 και για τέταρτη σερί αγωνιστική έμεινε μακριά από τη νίκη.

Οι Προτεστάντες κυριάρχησαν στο πρώτο ημίχρονο, χωρίς όμως να καταφέρουν να μετατρέψουν την υπεροχή τους σε γκολ. Κάτι που εκμεταλλεύτηκε άψογα η Αμπερντίν, που της έκοψε τον ρυθμό με γκολ του Χάιες στο πρώτο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου.

Η Ρέιντζερς έφερε ξανά στα ίσια το ματς, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χάλιντεϊ, όμως μια εξαιρετική απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μάντισον χάρισε τη νίκη στην Αμπερντίν στα τελευταία λεπτά του ματς.

Με το τρίποντο η Αμπερντίν άρχισε ξανά να παίρνει τα πάνω της, σκαρφαλώνοντας στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, ενώ η Ρέιντζερς συνεχίζει να παραπαίει, μένοντας για ακόμα μια φορά μακριά από το τρίποντο.