Κύπρος

«Κόλλησαν» στο μηδέν οι ουραγοί

Ισόπαλοι χωρίς τέρματα ήρθαν Ερμής και Ένωση Παραλιμνίου για τη 15η αγωνιστική του κυπριακού πρωταθλήματος. Καλύτεροι οι γηπεδούχοι, για πέναλτι «φωνάζουν» οι φιλοξενούμενοι.

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το ντέρμπι ουραγών, με το οποίο ολοκληρώθηκε η 15η αγωνιστική του κυπριακού πρωταθλήματος. Ερμής και Ένωση Παραλιμνίου έμειναν στο 0-0, ένα αποτέλεσμα που αδικεί τους γηπεδούχους, οι οποίοι ήταν ανώτεροι και έχασαν πολλές ευκαιρίες για να σκοράρουν. Έτσι, ο Ερμής έφτασε στους 8 βαθμούς και παρέμεινε στην τελευταία θέση, ενώ η Ένωση έφτασε στους 13 και παρέμεινε στην προτελευταία.

Την κορυφαία ευκαιρία του πρώτου ημιχρόνου είχε ο Κεϊτά, ο οποίος έστειλε τη μπάλα άουτ σε κενή εστία στο 18ο λεπτό. Στο 62’, οι γηπεδούχοι είχαν άλλη μια πολύ καλή στιγμή με τον Γεωργίου, ο οποίος απέναντι στον Κλέιμαν έστειλε τη μπάλα εκτός εστίας. Στο 81’, η Ένωση ζήτησε πέναλτι σε ανατροπή του Αγγελή από τον Φιρινίδη, ωστόσο, ο διαιτητής δεν υπέδειξε, ως όφειλε την παράβαση. Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν τον αγώνα με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Αγγελή στο 90’ με δεύτερη κίτρινη κάρτα.