Oλλανδία

Κορυφή στις καθυστερήσεις για Φίτεσε

Με πέναλτι που εκτελέστηκε δύο φορές, η Φίτεσε νίκησε στις καθυστερήσεις 2-1 την Αλκμααρ στο Άρνεμ για την πέμπτη αγωνιστική της Eredivisie και βρέθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας.

Η Φίτεσε νίκησε στις καθυστερήσεις 2-1 την Αλκμααρ στο «Γέλντερομ» για την πέμπτη αγωνιστική της Eredivisie και βρέθηκε μόνη της στην κορυφή της βαθμολογίας με +1 από τον Αγιαξ, που έχει ένα ματς λιγότερο, περιμένοντας και το αποτέλεσμα της Αϊντχόφεν αργότερα στην έδρα της Βάαλβαικ.

Αντίθετα, οι φιλοξενούμενοι έμειναν στο -4 από την κορυφή και παρέμειναν σταθερά στην προνομιούχο επτάδα.

«Πέρασε» από το Τίλμπουργκ η Φέγενορντ με 1-0 επί της Βίλεμ, πέτυχε τη δεύτερη νίκη της και «έκοψε» το δρόμο των γηπεδούχων για την κορυφή.