Γαλλία

Ξεκίνησε... φουριόζα η Παρί!

Πρεμιέρα στο γαλλικό πρωτάθλημα με τριάρα από την Παρί Σεν Ζερμέν καθώς επικράτησε 3-0 της Νιμ.

Ξεκίνησε... φουριόζα το γαλλικό πρωτάθλημα η Παρί Σεν Ζερμέν!

Η ομάδα του Τόμας Τούχελ έκανε πλάκα κόντρα στη Νιμ, επικράτησε 3-0 και μπήκε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο στην πρεμιέρα της Ligue 1.

Η γνωστή τριάδα φωτιά έκανε για ακόμη ένα ματς τη διαφορά και άρχισε την... καταμέτρηση! Ο Καβάνι στο 24ο λεπτό με πέναλτι άνοιξε το σκορ, για να έρθει ο Εμπαπέ με φοβερό σουτ στην κίνηση μετά από εξαιρετική ασίστ του Μπερνάτ να γράψει το 2-0. Και λίγο αργότερα, στο 69ο λεπτό ο Ντι Μαρία πρόσθεσε και αυτός το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ, διαμορφώνοντας το τελικό 3-0.

Κάπως έτσι, η Παρί ξεκινάει για πέμπτη σερί χρονιά στην πρεμιέρα του γαλλικού πρωταθλήματος με νίκη, ενώ για διαδοχική σεζόν επικρατεί με 3-0 αφού πέρυσι είχε κερδίσει με αυτό το σκορ την Καέν.