Ισπανία

Ξεμπέρδεψε η Βαγιαδολίδ, ζόρια για Λεγανές!

Η Βαγιαδολίδ πέρασε με 2-1 από την έδρα της Λεγανές και δείχνει να ξεμπερδεύει με την υπόθεση παραμονή, με την αντίπαλό της να παραμένει στη ζώνη του υποβιβασμού και σε δεινή θέση.

Ξεμπέρδεψε με την υπόθεση παραμονή η Βαγιαδολίδ!

Η ομάδα του Σέρχιο πέρασε με 2-1 από την έδρα της Λεγανές και την... έσπρωξε προς την La Liga 2, αφού την άφησε στους 23 βαθμούς και στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας! Τραγικοί οι γηπεδούχοι, δεν κατάφεραν να φανούν απειλητικοί στην επανέναρξη του πρωταθλήματος και πρέπει να κάνουν τεράστια προσπάθεια στη συνέχεια για να αποφύγουν το... μοιραίο!

Το ματς ξεκίνησε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο για τους φιλοξενούμενους, που προηγήθηκαν πριν συμπληρωθούν δύο λεπτά με τον Ουνάλ. Αφού κράτησε πολύ άνετα το προβάδισμα μέχρι το τέλος του ημιχρόνου και το αύξησαν ένα δεκάλεπτο μετά την επανέναρξη με τον Αλκαράθ! Η Βαγιαδολίδ έκανε τη δουλειά της και έβαζε τα... γυαλιά στην αντίπαλό της για το πώς πρέπει να παίζει μια ομάδα που θέλει να σωθεί.

Η Λεγανές άργησε να ξυπνήσει, μείωσε με πέναλτι του Όσκαρ στο 84ο λεπτό αλλά δεν κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση στο τελευταίο δεκάλεπτο μένοντας με άδεια χέρια και στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας.