Γαλλία

«Ξεμπούκωσε» η Λιόν με… one man show του Ντεπάι!

Χάρη σε να καταιγιστικό δεύτερο ημίχρονο και με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ντεπάι, με δύο γκολ και ισάριθμες ασίστ, η Λιόν πέρασε εντυπωσιακά (4-2) από την έδρα της Γκινγκάμπ!

Σε προσωπικό… σόου του Μέμφις Ντεπάι μετατράπηκε η νίκη (4-2) της Λιόν στην έδρα της Γκινγκάμπ!

Ο Ολλανδός επιθετικός είχε πολλά κέφια στο δεύτερο ημίχρονο, όπου με δύο γκολ και ισάριθμες ασίστ, οδήγησε τους «λιονέ» στην ανατροπή και στο τρίποντο.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Τουράμ στο 21’, πηγαίνοντας προηγούμενοι στα αποδυτήρια. Όμως, στο δεύτερο μέρος ακολούθησε η… καταιγίδα από την ομάδα του Ζενεσιό με τον Αουάρ να παίρνει την ασίστ από τον Ντεπάι για την ισοφάριση στο 62’ και τον Ολλανδό να σκοράρει δις (67’ και 73’).

Η Γκινγκάμπ μείωσε προσωρινά με το πέναλτι του Τουράμ στο 79’, αλλά ο Κορνέ «κλείδωσε» τη νίκη της Λιόν, σκοράροντας το… έτοιμο γκολ που του έδωσε το Ντεπάι στο 84’.