Γαλλία

Ξέρανε τη Μονακό στο τέλος η Ρεν

Έπαθε κάζο η Μονακό. Οι Μονεγάσκοι προηγήθηκαν νωρίς, αλλά η Ρεν έφερε τούμπα το ματς στο τέλος, επικρατώντας 2-1.

Έφερε τούμπα τη Μονακό η Ρεν.

Η ομάδα του Κόβατς προηγήθηκε στο πρώτο μέρος, αλλά γνώρισε την ήττα με 2-1 στο «Venue Roazhon Park», με τους γηπεδούχους να κάνει ανατροπή στα τελευταία λεπτά.

Ο Μπεν Γεντέρ άνοιξε το σκορ στο 28’ με δυνατό σουτ από τα δεξιά, έπειτα από αδράνεια της αντίπαλης άμυνας σε φάση διαρκείας.

Οι γηπεδούχοι είχαν να πουν, ωστόσο, την τελευταία κουβέντα στον αγώνα. Ο Ενζοζί ισοφάρισε στο 81’ με άπιαστη κεφαλιά και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Τρουφέρ «τρύπησε» τον Λεκομτέ, που έκανε κακή εκτίμηση κι είδε την μπάλα να φεύγει κάτω από το σώμα του.