Βέλγιο

«Ξέρανε» την Κορτράικ στο 94’ η Σαρλερουά!

Τεράστια νίκη για τη μάχη της εξάδας, πήρε η Σαρλερουρά, που επικράτησε εκτός έδρας της Κορτράικ με 2-1. Φοβερή ανατροπή και λύτρωση στο 94’ με τον Περμπέ.

Απίστευτο διπλό στο 94’ πήρε η Σαρλερουρά που επικράτησε με 2-1 της Κορτράικ και μπήκε ξανά στο παιχνίδι για την εξάδα, αφού επέστρεψε στις νίκες μετά από τρία ματς.

Οι φιλοξενούμενοι έχασαν πέναλτι μόλις στο 4’ με τον Μπρούνο και έδωσαν έτσι την ευκαιρία στην ομάδα της Φλάνδρας να πάρει το προβάδισμα, με τον Εζεκιέλ στο 48’ να κάνει το 1-0 για την Κορτράικ.

Η απάντηση από τη Σαρλερουά ήρθε στο 66ο λεπτό με τον Μοριόκο να ευστοχεί σε πέναλτι για το 1-1, ενώ η «σφαλιάρα» για τους γηπεδούχους ολοκληρώθηκε στο 94’ όταν ο Περμπέ που πέρασε αλλαγή στο 86’ βρήκε δίχτυα για την ανατροπή και το τελικό 2-1.

Το ματς είχε και ελληνικό ενδιαφέρον, με τους Χαρίση και Μαρίνο πάντως να μένουν στον πάγκο και να μην παίρνουν λεπτά συμμετοχής με Κορτράικ και Σαρλερουά αντίστοιχα.