Super League 2

Ξέσπασε με πεντάρα ο Απόλλων Σμύρνης!

Πέρασε αέρα από την έδρα του Απόλλωνα Πόντου ο Απόλλων Σμύρνης, επικρατώντας 5-0 και επέστρεψε στις νίκες, την ώρα που ο Απόλλων Λάρισας έκαμπτε την αντίσταση της Δόξας Δράμας (4-1).

Τον πήρε και τον σήκωσε!

Ο Απόλλων Σμύρνης επικράτησε 5-0 του Απόλλωνα Πόντου εκτός έδρας και επιστρέφοντας στις νίκες παρέμεινε στη δεύτερη θέση της Super League 2. Την ίδια ώρα ο Απόλλων Λάρισας πετύχαινε δεύτερη σερί νίκη, με το 4-1 επί της Δόξας Δράμας.

Μεσημεριανό περίπατο έκανε η «Ελαφρά Ταξιαρχία», καθαρίζοντας το παιχνίδι ουσιαστικά από τα μέσα του πρώτου ημιχρόνου. Ο Κολ άνοιξε λογαριασμό στο 19’ και πριν καν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί ήρθε και το τέρμα του Μπεντινέλι, ενώ ο Ιωαννίδης με πέναλτι «κλείδωσε» το ματς στο 28’. Ο Βραζιλιάνος «χτύπησε» και στο 38’ και σε εκείνο το σημείο κρίθηκαν οριστικά τα πάντα. Η ομάδα του Μπάμπη Τεννέ έκανε διαχείριση στο δεύτερο μέρος, έριξε και στροφές, με τον Κραγιόπουλο να γράφει επί της ουσίας τον επίλογο πριν μπει το παιχνίδι στην τελική του ευθεία.

Πιο δύσκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ (4-1), έκαμψε την αντίσταση του τη Δόξας Δράμας ο Απόλλων Λάρισας. Ο Γκουστάβο άνοιξε το στο 30’ και ο Ναζίμ έκανε το 2-0 στο 49’. Ωστόσο, ο Ρόβας με το γκολ του έδωσε νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι στο 61ο λεπτό. Τα πάντα κρίθηκαν προς το τέλος του αγώνα. Ο Μπαστακός σκόραρε στο 90’ και ο Σκούπρας έβαλε το… κερασάκι στην τούρτα στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.