Ιταλία

Ξέσπασε με τριάρα η Μπολόνια

Με ανατροπή επιβλήθηκε της Σπαλ η Μπολόνια με σκορ 3-1 για την 20ή αγωνιστική της Serie A’.

Στο δεύτερο ημίχρονο ξέσπασε στην Σπαλ η Μπολόνια με 3-1, στο πλαίσιο της 20ής αγωνιστικής του ιταλικού πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν στο 23ο λεπτό, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πετάνια, όμως… αυτοκτόνησε στο αμέσως επόμενο λεπτό, κάνοντας το 1-1 με αυτογκόλ του Βίκαρι.

Στο δεύτερο μισό η Μπολόνια ανέβασε κατακόρυφα ρυθμούς, πήρε το προβάδισμα στο 59’ με τον Μπάροου και στο 63’ κλείδωσε τη νίκη με γκολ του Πόλι.

Με το τρίποντο η Μπολόνια σκαρφάλωσε στη δέκατη θέση με 27 βαθμούς, ενώ η Σπαλ έμεινε στην επικίνδυνη ζώνη με 15 βαθμούς.