Ιταλία

Ξέσπασε στην ΣΠΑΛ η Φιορεντίνα

Τις υψηλές πτήσεις συνεχίζουν οι «βιόλα», μετά την άνετη νίκη τους με σκορ 3-0 επί της ΣΠΑΛ, στην πέμπτη αγωνιστική της Serie A.

Επέστρεψε στις νίκες και διατηρείται στα ψηλά της βαθμολογίας η Φιορεντίνα.

Η ομάδα του Πιόλι επιβλήθηκε 3-0 της ΣΠΑΛ και πήρε το τρίποντο που την ανέβασε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, μετά από τις πέντε πρώτες στροφές της Serie A’, διατηρώντας τη σημερινή της αντίπαλο στην πέμπτη θέση, με ένα βαθμό λιγότερο.

Το σκορ άνοιξε στο 18ο λεπτό του ματς ο Πιάτσα, μετά από τραγική απόπειρα της άμυνας των φιλοξενούμενων να διώξει την μπάλα.

Δέκα λεπτά αργότερα ο Μιλένκοβιτς «κάρφωσε» τον Γκομίς με κεφαλιά, μετά από εκτέλεση φάουλ του Βερετού, ενώ στο 56’ οι Πιάτσα και Κιέσα «χόρεψαν» την άμυνα της ΣΠΑΛ, για το τελικό 3-0.