Σκωτία

Ξέσπασε στο τέλος η Σέλτικ!

Παρά την αριθμητική της υπεροχή από νωρίς στο ματς, η Σέλτικ χρειάστηκε ένα ξέσπασμα στα τελευταία λεπτά για να κάμψει την αντίσταση (4-1) της ουραγού Χάμιλτον!

Τέλος καλό και όλα… καλά για τη Σέλτικ!

Ένα ξέσπασμα στα τελευταία λεπτά, έσπρωξε τους «Καθολικούς» στη νίκη (4-1) επί της Χάμιλτον, η οποία έπαιζε με παίκτη λιγότερο από το 34’!

Η ουραγός της βαθμολογίας προηγήθηκε στο 26ο λεπτό με τον Μάριο Όγκμποε, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στο 35’ με απευθείας φάουλ του Εντουάρ, από το οποίο προήλθε και η αποβολή του Τζέιμι Χάμιλτον.

Από εκείνο το σημείο και έπειτα, η Σέλτικ πίεζε για το προβάδισμα και τελικά κατάφερε να «ξεκλειδώσει» την άμυνα των γηπεδούχων στο 78’ με τον Ζουλιέν. Τρία λεπτά αργότερα, ο Εντουάρ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα «σφράγισε» το τρίποντο, με τον Φόρεστ να διαμορφώνει το τελικό 1-4, στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.