Ισπανία

Ξύπνησε όταν έμεινε με δέκα η Ατλέτικο

Με μια ισοπαλία σε ένα καταραμένο μέχρι πέρσι γήπεδο για αυτή έληξαν οι αγωνιστικές υποχρεώσεις της Ατλέτικο Μαδρίτης.

Έχοντας στείλει παίκτες από τώρα σε διακοπές η Ατλέτικο Μαδρίτης κατάφερε να φύγει τελικά... όρθια 2-2 από το Λεβάντε σε μια έδρας που μέχρι και πέρσι δεν τα κατάφερνε καθόλου καλά.

Οι ροχιμπλάνκος έμειναν πίσω στο σκορ με 2-0 από τους γηπεδούχους αλλά βρήκαν τη... διάθεση να παλέψουν και να ισοφαρίσουν σε 2-2 παρά το γεγονός ότι έμειναν με δέκα παίκτες στο 51ο λεπτό από την αποβολή του Κορέα.

Μέχρι εκείνο το σημείο η Λεβάντε είχε σκοράρει δύο φορές και έδειχνε ότι οι πανηγυρισμοί για την παραμονή να γίνουν εντονότεροι. Τελικά τα τέρματα των Καμπάκο (6’) και Ρότζερ (36’) στο πρώτο 45λεπτο δεν ήταν και αρκετά με τους παίκτες της Ατλέτικο να μειώνουν στον 68’ με τον Ροντρίγκο και στο 79’ με τον Καμέγιο να διαμορφώνουν το τελικό 2-2.