Super League 2

Λύγισε τον Βόλο ο Απόλλων Πόντου

Ο Απόλλων Πόντου επικράτησε 1-0 του Βόλου, οδηγώντας τον στη δεύτερη του ήττα. Με 9 ολοκλήρωσε το ματς η ομάδα της Μαγνησίας. Νέα ήττα για Ηρακλή. «Διπλό» μέσα στην Κέρκυρα για τον Αήττητο (0-2).

Κυριακή με εκπλήξεις στην Football League!

Ο πρωτοπόρος ΝΠΣ Βόλος ηττήθηκε με 1-0 στην έδρα του Απόλλωνα Πόντου και έφυγε με… άδεια χέρια από τον αγωνιστικό χώρο για μόλις δεύτερη φορά στη σεζόν. Με εννέα παίκτες ολοκλήρωσαν την αναμέτρηση οι φιλοξενούμενοι. Μικρό το κακό, αφού μόνο η Παναχαϊκή τον πλησίασε και η διαφορά του από τη 2η θέση και τον Απόλλωνα Λάρισας έμεινε στους 11. Στην 6η θέση με 27 βαθμούς οι γηπεδούχοι.

«Διπλό» στην έδρα της Κέρκυρας για τον Αήττητο Σπάτων, που επικράτησε 2-0 στο νησί των «Φαιάκων», ο Αιγινιακός επικράτησε 1-0 του Ηρακλή, που αγνοεί τη νίκη εδώ και έναν μήνα. Όπως και ο ΑΟΧ/Κισσαμικός τα Τρίκαλα.

Το τέρμα του Νίκου Γεωργιάδη στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων έκρινε την αναμέτρηση του Απόλλωνα με τον Βόλο, που ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με μείον δύο παίκτες, λόγω της αποβολής του Ντεντάκη στο 74’ και επτά λεπτά μετά ο Ουνγιαλίδης. Αυτή ήταν η τρίτη σερί νίκη για τους γηπεδούχους, που έβαλαν τέλος στο σερί τεσσάρων νικών των φιλοξενούμενων.

Το κόλπο γκρόσο έκανε στο δεύτερο μέρος του β’ ημιχρόνου της αναμέτρησης έκανε ο Αήττητος, ο οποίος με το τέρμα του Λύρα στο 66’ και του Ταμπάκη στο 88’ επικράτησε της Κέρκυρας. Ο Γρανάδος έριξε «ροπαλιά» στον Ηρακλή στο 35’ και τον οδήγησε σε ακόμη μια ήττα, την έβδομή του για φέτος.