Ιταλία

Λύτρωσε στο 95’ τη Γιουβέντους ο Ρονάλντο

Με ήρωα Ρονάλντο που σκόραρε στο 95’ από την άσπρη βούλα, η Γιουβέντους πήρε τη νίκη με 2-1 κόντρα στη Τζένοα και επέστρεψε στην κορυφή της Serie A. Με δέκα παίκτες από το 51’ έπαιζαν οι Γενοβέζοι.

Στο παρά... ένα, έσωσε το τομάρι της και απέφυγε τη δεύτερη σερί γκέλα η Γιουβέντους, που πήρε τη νίκη με 2-1 κόντρα στη Τζένονα με πέναλτι του Ρονάλντο στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων. Με δέκα παίκτες αγωνίζονταν από το 51’ οι φιλοξενούμενοι, αφού αποβλήθηκε ο Κασάτα.

Με δέκα και η Γιουβέντους από το 87’ και έπειτα, λόγω αποβολής του Ραμπιό με δεύτερη κίτρινη.

Ο Μπονούτσι είχε ανοίξει το σκορ για τη «Γηραιά Κυρία» στο 16’, ενώ η Τζένοα είχε ισοφαρίσει με τον Κουάτε στο 41ο λεπτό.