Βέλγιο

Λύτρωσε στο φινάλε την Σιντ Τρούιντεν ο Γούτας! (video)

«Κέρασε» για την γιορτή του ο Δημήτρης Γούτας. Με γκολ του Έλληνα αμυντικού στις καθυστερήσεις, η Σιντ Τρούιντεν επικράτησε 1-0 της Μουσκρόν και ανέβηκε ξανά δεύτερη στη βαθμολογία.

«Λύτρωσε» την Σιντ Τρούιντεν στα… χασομέρια ο Δημήτρης Γούτας!

Ο Έλληνας άσος με γυριστή κεφαλιά στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων, χάρισε τη νίκη στην ομάδα του κόντρα στην Μουσκρόν και ανέβηκε ξανά στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας!

Νωρίτερα, πάντως, και συγκεκριμένα στο 35ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Μπολί δεν είχε καταφέρει να σκοράρει από την άσπρη βούλα, με τον Γούτα να δίνει την λύση στο φινάλε και να… κερνάει για την γιορτή του! Βασικοί για την Σιντ Τρούιντεν αγωνίστηκαν και οι Χαρίσης, Κίτσιου.

Στο άλλο σημερινό ματς, Αντβερπ και Σταντάρ Λιέγης ήρθαν ισόπαλες χωρίς τέρματα (0-0).