Γαλλία

Λύτρωση με… buzzer beater για τη Μαρσέιγ!

Δικαίωση στην πολιορκία για τη Μαρσέιγ! Η ομάδα του Ρούντι Γκαρσιά έμεινε από νωρίς πίσω στο σκορ από τη Ναντ του Ρανιέρι, αλλά με γκολ του Τοβέν στις καθυστερήσεις έσωσε τουλάχιστον το βαθμό (1-1).

Λύτρωση και ζωντανή για τη 2η θέση η Μαρσέιγ!

Οι Μασσαλοί τα είδαν… όλα στο «Βελοντρόμ» από τη Ναντ του Κλαούντιο Ρανιέρι, αλλά τελικά έσωσαν έστω το βαθμό της ισοπαλίας (1-1) με γκολ του Τοβέν στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Τα «καναρίνια» του έμπειρου Ιταλού τεχνικού μόνο ως θύματα δεν παρουσιάστηκαν κόντρα στη φορμαρισμένη Μαρσέιγ και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 11’ με σκόρερ του Ντουπουά.

Στα υπόλοιπα λεπτά του ματς, ο Κλαούντιο Ρανιέρι έφερε το ματς εκεί που ήθελε, με μεγάλη έμφαση στην άμυνα, αλλά τελικά δεν άντεξε στην πίεση μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο.

Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ στο τελευταίο λεπτό και σύγχυση στη μικρή περιοχή, ο Τοβέν την έσπρωξε στα δίχτυα, αν και είχε προηγηθεί φάουλ του Λουίς Γκουστάβο.