Σκωτία

Λύτρωση με Εντουάρ για την Σέλτικ

Με γκολ στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Οντσόν Εντουάρ «καθάρισε» τη Νταντί και έδωσε στη Σέλτικ το τρίποντο (1-0), στην 30ή αγωνιστική του σκοτσέζικου πρωταθλήματος.

Σωτήρας αποδείχτηκε ακόμα μια φορά για τη Σέλτικ ο Οντσόν Εντουάρ.

Ο πρώτος σκόρερ των Κελτών βρήκε δίχτυα στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων και χάρισε στους Κέλτες τη νίκη (1-0) επί της Νταντί, στην 30ή αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Παρά την καθολική υπεροχή της Σέλτικ στο ματς, οι Τζέιμς Φόρεστ και Σκοτ Σινκλέρ δεν κατάφεραν να σκοράρουν, με τη λύτρωση να έρχεται στο φινάλε.

Με το τρίποντο η Σέλτικ διατηρήθηκε στο +10 από την Ρέιντζερς, ενώ η Νταντί παρέμεινε στην προτελευταία θέση, μετά την τέταρτη σερί ήττα της.