Βέλγιο

Λύτρωση στις καθυστερήσεις για την Οστάνδη!

Με γκολ λίγο πριν από το φινάλε, η Οστάνδη πήρε σπουδαία νίκη με 2-1 επί της Σαρλερουά για τη 14η αγωνιστική του βελγικού πρωταθλήματος.

Μπορεί να… φλέρταρε με την ισοπαλία, όταν δέχθηκε τέρμα στο 86’, αλλά με αντεπίθεση στο φινάλε και γκολ στις καθυστερήσεις, η Οστάνδη πήρε εντός έδρας νίκη με 2-1 επί της Σαρλερουά, για τη 14η αγωνιστική.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 26’ με τον Ζίβκοβιτς. Οσο περνούσαν τα λεπτά, η εστία τους παρέμενε ανέπαφη, αλλά το 1-0 που παρέμενε, ήταν ένα αποτέλεσμα εύθραυστο. Ετσι, λοιπόν, η Σαρλερούα κατάφερε να βρει δίχτυα στο 86’ με τον Χένεν. Η Οστάνδη δεν το έβαλε κάτω και έκανε την αντεπίθεσή της, έστω κι αν έμεναν λίγα λεπτά. Το γκολ του Κανεσίν στις καθυστερήσεις έδωσε τη σπουδαία νίκη στην ομάδα και έστειλε τους οπαδούς της στα ουράνια!

Η Οστάνδη έφτασε τους 18 βαθμούς και την 7η θέση, ενώ η Σαρλερουά έμεινε στους 17 και την 9η.