Super League 2

Με αέρα Σπάρτη και Αιγινιακός, με buzzer beater… αυτογκόλ ο Παναιγιάλειος

Μεγάλο τρίποντο στην εκπνοή πανηγύρισε ο Παναιγιάλειος με 1-0 επί του Εργοτέλη στην 7η στροφή της Football league. Πέρασε από τα Χανιά με 2-0 η Σπάρτη, μπλόκο στον Καραϊσκάκη έβαλε ο Αιγινιακός (2-0).

Μεγάλο τρίποντο στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων πανηγύρισε ο Παναιγιάλειος επί του Εργοτέλη, για την έβδομη αγωνιστική της Football League. Οι κιτρινόμαυροι προσπάθησαν για το πρώτο τους φετινό τρίποντο στο ματς, όμως τελικά αυτοκτόνησαν, αφού οι Αιγιώτες πήραν τη νίκη με αυτογκόλ του Πάτα στις καθυστερήσεις.

Στη δεύτερη σερί ήττα του έσπρωξε τον ΑΟ Χανιά Κισσαμικό η Σπάρτη, που απέδρασε από την Κρήτη με 2-0. Ο Ράντι στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Θωμά Γράφα και ο Μπαρέτας στο 82’ διαμόρφωσε το τελικό σκορ, για το τρίποντο που τους ανέβασε στην έβδομη θέση και κράτησε τους Χανιώτες στην δωδέκατη.

Το αήττητο σερί τους συνέχισαν για πέμπτη αγωνιστική τα Τρίκαλα επικρατώντας 3-1 του Απόλλωνα Λάρισας, και μάλιστα με ανατροπή. Ο Τσιλούλης στο 16’ άνοιξε το σκορ για τους Λαρισαίους, με τον Ζγούρι να ισοφαρίζει στο 37’, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο «καθάρισε» ο Τόμιτς με γκολ στο 65’ και στο 72’.

Επιστροφή στις νίκες πανηγύρισε ο Απόλλων Καλαμαριάς, επικρατώντας με 1-0 της Καλλιθέας με γκολ του Μπρίτο. Τα εκτός έδρας στραβοπατήματα συνέχισε ο Καραϊσκάκης, που ηττήθηκε 2-0 από τον Αιγινιακό, ενώ ο Πανσερραϊκός πανηγύρισε την τρίτη σερί νίκη του, λυγίζοντας με 1-0 τη Βέροια.