Ισπανία

Με «τεσσάρα» έδειξε πως έχει σφυγμό η Ουέσκα!

Τη μάχη της μέχρι το φινάλε θα δώσει η Ουέσκα που ακόμα είναι ζωντανή στο κυνήγι της παραμονής στη Λα Λίγκα, μετά τη νίκη με το επιβλητικό 4-0 κόντρα στη Βαγιαδολίδ.

Μπορεί να βρίσκεται με την πλάτη στον τοίχο και να θεωρείται το πρώτο φαβορί για υποβιβασμό, όμως η Ουέσκα δείχνει πως ακόμα έχει σφυγμό και πως θα εξαντλήσει τις όποιες ελπίδες έχει για να παραμείνει στη Λα Λίγκα.

Η ομάδα της Αραγωνίας, πέτυχε μια απολύτως καθαρή νίκη με 4-0 κόντρα στη Βαγιαδολίδ και έφτασε τις τρεις νίκες στο πρωτάθλημα μετά από 22 αγωνιστικές και πλέον μπορεί να ελπίζει ενόψει της συνέχειας.

Με αυτή της τη νίκη η Ουέσκα έφτασε τους 15 βαθμούς στην Πριμέρα και πλέον θα προσπαθήσει να ξεκινήσει αντεπίθεση στις αγωνιστικές που απομένουν μέχρι το φινάλε του πρωταθλήματος.

Ο Ένρικ στο 19ο λεπτό άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Φραντσίσκο Ροντρίγκεθ, ενώ στο 50ο λεπτό ο Πουλίδο έκανε το 2-0 για τους γηπεδούχους.

Μάλιστα τρία λεπτά αργότερα ο Γκόμεζ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 για τους γηπεδούχους, ενώ τη βραδιά στο «Εστάδιο Αλκοράθ» ολοκλήρωσε ιδανικά για την Ουέσκα ο Αβίλα, διαμορφώνοντας στο 77' το τελικό 4-0.