Γαλλία

Μεγάλη… ξενέρα για την Παρί!

Παρά το γεγονός ότι -δίχως τους απόντες Εμπαπέ και Νεϊμάρ- η Παρί Σεν Ζερμέν… τούμπαρε το 3-0 του 40’, με γκολ στις καθυστερήσεις η Αμιάν της πήρε τον βαθμό (4-4)!

Στη… μέση έμεινε η μυθική επιστροφή της Παρί Σεν Ζερμέν από το 3-0 του 40’, καθώς με γκολ στις καθυστερήσεις η Αμιάν έκανε το 4-4!

Αυτή είναι η πρώτη απώλεια βαθμών για τους πρωταθλητές Γαλλίας και συγκεκριμένα από το 3-3 με τη Μονακό, ενώ από την άλλη οι γηπεδούχοι παρέμειναν εντός της «επικίνδυνης ζώνης».

Με τους Παριζιάνους να μην είχαν στη διάθεσή τους τους Εμπαπέ και Νεϊμάρ, οι γηπεδούχοι ήταν καταιγιστικοί στο πρώτο 40λεπτο του ματς, με τον Γκιρασί να ανοίγει το σκορ μόλις στο 5’ και με τους Κακουτά (29’) και Ντιαμπατέ να πηγαίνει στο 3-0. Η αντίδραση της ομάδα του Τούχελ ήταν να μειώσει με τον Άντερ Ερέρα, στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, η Παρί μπήκε πιο… φουριόζα και με τέρματα του Κακουτά στο 60’ και το 65’ έφερε το ματς στα ίσα, με τον Ικάρντι να ολοκληρώνει την ανατροπή στο 74’ για το προβάδισμα (3-4). Ωστόσο, στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Γκιρασί πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο ματς και διαμόρφωσε το τελικό 4-4.