Ιταλία

Μπαίνει και σκοράρει ο «Γκαμπιγκόλ» για την Ίντερ!

Ο Βραζιλιάνος πέρασε στον αγώνα και μετά από επτά λεπτά σκόραρε και έδωσε τη νίκη στην Ίντερ.

Τη βοήθεια του Γκαμπριέλ Μπαρμπόσα χρειάστηκε η Ίντερ για να περάσει με νίκη 1-0 από την έδρα της Μπολονια. Ο Βραζιλιάνος πέρασε στον αγώνα στο 74ο λεπτό και επτά λεπτά αργότερα (81’) σκόραρε δίνοντας το προβάδισμα και την νίκη στην ομάδα του.

Η Μπολόνια μέχρι τότε τα πήγαινε αρκετά καλά, με δύο Έλληνες να παίζουν καταλυτικό ρόλο σε αυτό. Ο Τοροσίδης και ο Οικονόμου είχαν συνθέσει ένα αρκετά καλό αμυντικό δίδυμο στο κέντρο της άμυνας και κρατούσαν όρθια την ομάδα τους στις προσπάθειες για γκολ της Ίντερ.

Στο 12ο λεπτό, η Ίντερ είχε μεγάλη ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ, αλλά ο Παλάσιο σημάδεψε το δοκάρι σε κενή εστία. Η πίεση αυτή συνεχίστηκε, αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Μέχρι να περάσει στον αγώνα ο Μπαρμπόσα και να σκοράρει.