Ιταλία

Μπλόκο στη Λάτσιο η Σασουόλο

Δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη που θα της «σφραγίσει» μια θέση στην τετράδα για αυτή την αγωνιστική η Λάτσιο, που ισοφαρίστηκε σε 1-1 από τη Σασουόλο.

Μέσα σε ένα τέταρτο… έλυσαν τις διαφορές τους Σασουόλο και Λάτσιο που έμειναν στο 1-1, στη δωδέκατη αγωνιστική της Serie Α’.

Η Λάτσιο μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκε στο όγδοο μόλις λεπτό με κοντινό σουτ του Παρόλο, μετά από απόκρουση σε σουτ του Λουίς Αλμπέρτο.

Η απάντηση από τους γηπεδούχους ήρθε λίγα λεπτά αργότερα. Στο 15’ ο Φεράρι με κεφαλιά μετά από ασίστ του Λαϊρόλα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 1-1.

Με τον βαθμό η Λάτσιο έμεινε στην τέταρτη θέση, τρεις βαθμούς πίσω από την Ίντερ και έναν μπροστά από τη Μίλαν, που έχει ματς περισσότερο. Η Σασουόλο, από την άλλη, περιορίστηκε στην έκτη θέση, ισόβαθμη με την Ρόμα.