Γαλλία

Νίκη μετά από δύο μήνες για την Μαρσέιγ

Μετά από εννέα παιχνίδια δίχως νικηφόρο αποτέλεσμα και 54 ημερολογιακές ημέρες, η Μαρσέιγ πήρε σημαντικό εκτός έδρας τρίποντο κόντρα στην Καέν με σκορ 1-0. Νίκη ανάσα για την Ανζέ 1-0 τη Ναντ.

Με τον Μήτρογλου στην αποστολή, αλλά μην χρησιμοποιείται καθόλου στην αναμέτρηση, η Μαρσέιγ πέτυχε την πρώτη της νίκη μετά τις 25 Νοεμβρίου και το 3-1 εκτός έδρας με την Αμιάν, με σκορ 1-0 απέναντι στην Καέν. Οι Φωκαείς σκόραραν λίγο μετά την έναρξη του β’ μέρους με τον Μόργκαν Σανσόν. Με αυτή τη νίκη η Μαρσέιγ, έφτασε τους 31 πόντους και ισοβαθμεί στην 7η θέση με τη Νις.

Σπουδαία νίκη στην προσπάθεια της για αποφυγή του υποβιβασμού, για την Ανζέ που επικράτησε 1-0 με γκολ του Φουλτζινί στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων και έπιασε την αντίπαλο της στην 14η θέση με 23 πόντους.