Γερμανία

Νίκη στο χαλαρό για την Λεβερκούζεν – Πέρασε στη 2η θέση!

Με τον Μπεϊλί να συνεχίζει τις εξαιρετικές του εμφανίσεις η Λεβερκούζεν νίκησε 2-0 τη Μάιντζ και πέρασε στη 2η θέση της βαθμολογίας.

Ο Μπεϊλί παραμένει... καυτός και η Λεβερκούζεν βγαίνει κερδισμένη. Και σήμερα βγήκε διπλά κερδισμένη καθώς και νίκησε 2-0 την Μάιντζ χωρίς να δυσκολευτεί, αλλά σε συνδυασμό με τα άλλα αποτελέσματα πέρασε στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Η Λεβερκούζεν έχει 34 βαθμούς όσους και η Σάλκε η οποία χθες νίκησε 2-0 τη Στουτγκάρδη εκτός έδρας.

Στο σημερινό ματς τα πάντα έγιναν πιο εύκολα με τον Μπεϊλί να σκοράρει στο 48ο λεπτό. Η Μάιντζ φαινόταν αδύναμη να αντιδράσει και στο 68ο λεπτό είδε το σκορ να γίνεται 2-0 με τον Ουέντελ να σκοράρει με πέναλτι.