Γαλλία

Ο Καβάνι πήρε το όπλο του... Νεϊμάρ!

Μπορεί να μην είχε τον Νεϊμάρ αλλά είχε τον Καβάνι. Δύο γκολ πέτυχε ο Ουρουγουανός επιθετικός και οδήγησε την Παρί σε εύκολη νίκη 3-0 απέναντι στη Νις.

Η Παρί Σεν Ζερμέν στερήθηκε τις υπηρεσίες του Νεϊμάρ στο παιχνίδι με την Νις αλλά δεν δυσκολεύτηκε να φτάσει στη νίκη. Σε αυτό μεγάλο μερίδιο έχει ο Καβάνι ο οποίος πήρε στους ώμους του και τις ευθύνες της απουσίας του Βραζιλιάνου και με δύο γκολ έκανε τα πράγματα εύκολα για τους παριζιάνους.

Στο 3ο λεπτό άνοιξε το σκορ δείχνοντας τις προθέσεις του για το ματς. Στο 31ο λεπτό διπλασίασε τα τέρματά του αλλά και της ομάδας του. Στο 51ο λεπτό ο Ντάντε με αυτογκόλ έδωσε «αέρα» τριών γκολ στην Παρί.

Τελικά αυτό ήταν και το τελικό σκορ με τους παριζιάνους να φτάνουν στη νίκη με 3-0.