Ιταλία

Ο Μίλικ... καθάρισε για τη Νάπολι

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Αρκάντους Μίλικ που πέτυχε ντοπιέτα, η Νάπολι επικράτησε 2-0 της Βερόνα και επέστρεψε στις νίκες.

Επέστρεψε στις νίκες με... καυτό Μίλικ η Νάπολι!

Ο Πολωνός στράικερ σκόραρε δις στο «Σαν Πάολο» και χάρισε την εντός έδρας νίκη στην ομάδα του με 2-0 κόντρα στη Βερόνα για την 8η αγωνιστική της Serie A. Από την άλλη μεριά, το αήττητο της Ελλάς στα τρία τελευταία ματς... έσπασε και η ομάδα του Ιβάν Τζούριτς παραμένει στο δεύτερο μισό του ταμπλό.

Η Νάπολι ήταν κυρίαρχη στο παιχνίδι και κατάφερε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα με τον Μίλικ στο 37ο λεπτό για το 1-0, το οποίο παρέμεινε μέχρι το φινάλε του ημιχρόνου λόγω και της απίθανη τριπλής επέμβασης του πορτιέρε των «περτνοπέι» Μέρετ. Το δεύτερο μέρος ήταν ένας επιθετικός μονόλογος των γηπεδούχων, οι οποίοι κατάφεραν να βρουν και δεύτερη φορά δίχτυα, ξανά με τον Μίλικ στο 67ο λεπτό για το τελικό 2-0.