Ιταλία

Ο Μπελότι είχε... προειδοποιήσει πριν βάλει την γκολάρα στη Σασουόλο! (video)

O Aντρέα Μπελότι σκόραρε ένα τρομερό γκολ με ανάποδο ψαλίδι χαρίζοντας τη νίκη στην Τορίνο κόντρα στην Σασουόλο. Στο ίδιο ματς νωρίτερα, είχε πάει να κάνει το ίδιο αλλά τον είχε σταματήσει ο Κονσίλι.

Ένα από τα ωραιότερα γκολ που είδαμε αυτό το σαββατοκύριακο, μας προσέφερε ο Αντρέα Μπελότι!

Ο επιθετικός της Τορίνο σκόραρε στο 82ο λεπτό κόντρα στην Σασουόλο με φοβερό ανάποδο ψαλίδι, χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του με 3-2. Ωστόσο, εντυπωσιακό δεν είναι μόνο το γκολ που πέτυχε αλλά και το γεγονός πως στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου είχε προσπαθήσει να σκοράρει με τον ίδιο τρόπο. Τότε, όμως, ο Κονσίλι δεν του το είχε επιτρέψει αλλά στη δεύτερη περίπτωση, ο πορτιέρε τη Σασουόλο δεν κατάφερε να αντιδράσει.