Αγγλία

Σώθηκε στο 95' η Έβερτον

Η Γουότφορντ κρατούσε μέχρι το 95ο λεπτό, ένα σπουδαίο τρίποντο, αλλά ο Ντιν με απευθείας εκτέλεση φάουλ, έκανε το 2-2 και έσωσε έναν πόντο για τα «ζαχαρωτά».

Απίθανο ματς στο «Γκούντισον Παρκ» ανάμεσα στην Έβερτον και την Γουότφορντ με τις δύο ομάδες να έρχονται τελικά ισόπαλες με 2-2. Οι «σφήκες» κρατούσαν τη νίκη μέχρι το 95ο λεπτό, ωστόσο ο Γάλλος Λικά Ντιν με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ ισοφάρισε στο τελευταίο λεπτό του έξτρα χρόνου. Στην 7η θέση η Έβερτον με 24, στους 21 η Γουότφορντ.

Ο Ριτσάρλισον ήταν αυτός που έβαλε γρήγορα μπροστά στο σκορ την Έβερτον στο πρώτο μέρος, όμως στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 63’ μετά από σουτ του Περέιρα και πρόσκρουση της μπάλας στο δοκάρι, ο Κόλεμαν αιφνιδιάστηκε και έστειλε με το μηρό την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-1. Ο Ντουκουρέ με κεφαλιά, δύο λεπτά μετά έκανε την ανατροπή για το 1-2, ενώ στο 68’ ο Μπεν Φόστερ με το αριστερό πόδι απέκρουσε το πέναλτι του Γκίλφι Σίγκουρτσον.

Κι ενώ η Γουότφορντ είχε στα πόδια της το τρίποντο, ήρθε ο Ντιν στο 90+5’ για να φέρει το ματς στα ίσια, για να διαμορφώσει το τελικό 2-2.