Ισπανία

Ο Χαλίλοβιτς δίνει ελπίδα στην Λας Πάλμας!

Με ένα γκολ του Χαλίλοβιτς στο 90ο λεπτό η Λας Πάλμας νίκησε 1-0 την Μάλαγα και διατήρησε τις ελπίδες της για παραμονή.

Στο ντέρμπι των ουραγών της Πριμέρα Ντιβισιόν η Λας Παλμάς ήταν αυτή που αναδείχθηκε νικήτρια. Έχοντας απέναντι της, την τελευταία Μάλαγα επικράτησε 1-0 και έτσι διατήρησε τις ελπίδες που έχει για παραμονή στην κατηγορία.

Μάλιστα, η νίκη ήρθε με πανηγυρικό τρόπο στο τέλος του αγώνα. Στο 90ο λεπτό ο Χαλίλοβιτς, ο οποίος είχε περάσει αλλαγή στο παιχνίδι στο 62ο λεπτό, σκόραρε ένα πολύ σημαντικό τέρμα για την ομάδα του.

Με τη νίκη αυτή η Λας Πάλμας έφτασε στους 17 βαθμούς. Παραμένει στην προτελευταία θέση αλλά έχει τους ίδιους βαθμούς με τη Λα Κορούνια η οποία συμπληρώνει την τριάδα των ομάδων που κινδυνεύουν με υποβιβασμό.

Αντίθετα, τα πράγματα για την Μάλαγα πλέον είναι πολύ δύσκολα. Βρίσκεται στην τελευταία θέση με 14 βαθμούς και έχει άμεσα ανάγκη τους βαθμούς για να μπορέσει να ανατρέψει την κατάσταση.