Οπαδός στην Τουρκία έπεσε από την οροφή του γηπέδου για να αποσπάσει την προσοχή σε πέναλτι! (video)

Οπαδός της Σάμσουνσπορ σκαρφάλωσε στην οροφή του γηπέδου και έπεσε στο κενό με στόχο να αποσπάσει την προσοχή σε παίκτη της αντιπάλου που θα εκτελούσε πέναλτι στο 90ο λεπτό με το σκορ 1-0.

Απίστευτο αλλά... ποδοσφαιρικό.

Οπαδός της Σάμσουνσπορ σκαρφάλωσε στην οροφή του γηπέδου, κρεμάστηκε και έπεσε στο κενό με στόχο να αποσπάσει την προσοχή σε παίκτη της αντιπάλου που θα εκτελούσε πέναλτι στο 90ο λεπτό με το σκορ 1-0 υπέρ της ομάδας του.

Μετά από εξετάσεις που έκανε διαπιστώθηκε μόνο πως έσπασε το πόδι του.

Το... σημαντικό ερώτημα είναι εάν τουλάχιστον άξιζε τον κόπο. ...Ναι. Ο επιθετικός έχασε το πέναλτι και έτσι η Σαμσουνσπορ διατήρησε το προβάδισμα και πήρε και την νίκη.