Oλλανδία

Πανδαισία τερμάτων στο Σιτάρντ-Βίλεμ!

Σε ένα παιχνίδι διαφήμιση του ποδοσφαίρου, η Σιτάρντ ήρθε ισόπαλη με την Βίλεμ με το εκπληκτικό σκορ 4-4(!) για την έκτη στροφή της Eredivise.

Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν στο «Fortuna Sittard Stadion» η τοπική ομάδα με την Βίλεμ. Ένα χορταστικό παιχνίδι (4-4) με πολλές συγκινήσεις και εναλλαγές του σκορ.

Το «χορό» των τερμάτων άνοιξαν νωρίς στο παιχνίδι οι γηπεδούχοι, καθώς μόλις στο 14’ ο Ντάμερς με κοντινή κεφαλιά μετά από κόρνερ έκανε το 1-0. Επτά λεπτά χρειάστηκε η Βίλεμ να φέρει «τούμπα» το παιχνίδι, όταν στο 27’ με αυτογκόλ του Ελ Μασούντ και στο 34’ με τον Σολ έκανε το 1-2. Το ημίχρονο επιφύλασσε και άλλο γκολ με τον Νοβάκοβιτς να βρίσκει δίχτυα για να στείλει τις δύο ομάδες ισόπαλες στα αποδυτήρια.

Με το πόδι πατημένο στο «γκάζι» συνέχισαν αμφότερες, αφού μόλις ένα λεπτό μετά την σέντρα ο Αβντιγιάι έδωσε εκ’ νέου προβάδισμα στην Βίλεμ. Η απάντηση των γηπεδούχων ήταν άμεση, με τον Νοβάκοβιτς να κάνει δύο τα προσωπικά του τέρματα στην αναμέτρηση. Ο Κρόουλι στο 72’ έβαλε για τρίτη φορά μπροστά στο σκορ τους φιλοξενούμενους, με τον Ντίεμερς να λέει την τελευταία κουβέντα και να ισοφαρίζει σε 4-4.

Ο πρώην παίκτης του Πανιωνίου, Λάζαρος Λάμπρου πέρασε σαν αλλαγή στο ημίχρονο κάνοντας μια καλή εμφάνιση με την φανέλα της Σιτάρντ.

Η Βίλεμ έχει πλέον 8 βαθμούς με την Σίταρντ να φτάνει τους 6 μετά και το πέρας της έκτης αγωνιστικής.