Παράσχος: «Μαγική εικόνα, είμαστε στεναχωρημένοι»

Μαγική εικόνα χαρακτήρισε το γεγονός πως το πρώτο ημίχρονο κόντρα στον ΠΑΟΚ τελείωσε χωρίς σκορ, ο τεχνικός του Αστέρα Τρίπολης, Γιώργος Παράσχος.

Στεναχωρημένος από την έκβαση του αγώνα δήλωσε ο Γιώργος Παράσχος, με τον τεχνικό του Αστέρα Τρίπολης να χαρακτηρίζει... μαγική εικόνα το 0-0 του πρώτου μέρους κόντρα στον ΠΑΟΚ.

Αναλυτικά όσα είπε στη συνέντευξη Τύπου:

«Δικαιολογημένα είμαστε στεναχωρημένοι από την έκβαση του αγώνα. Στο πρώτο ημίχρονο ο Αστέρας έπαιζε κόντρα στον Πασχαλάκη. Ήταν μαγική εικόνα. Εάν πετυχαίναμε πρώτοι γκολ θα δυσκολεύονταν πολύ ο ΠΑΟΚ.

Στο πρώτο φάουλ που κέρδισε ο ΠΑΟΚ έβαλε το γκολ και πριν προλάβουμε να κάνουμε αλλαγή έγινε και το 0-2. Συγχαρητήρια στα παιδιά να συνεχίσουν έτσι. Πρέπει να αλλάξουμε πράγματα στη συγκέντρωση μας».